Kiekvienas iš mūsų turime savo supratimą apie komfortą ir kas yra komfortiškas čiužinys. Dažniausiai tai apsiriboja paprastu paaiškinimu keliais žodžiais : patogiai išsimiegu. Bet visada įdomu sužinoti kodėl patogiai išsimiegu? Kas yra patogus miegas? Kodėl ant vieno čiužinio miegoti geriau, o ant kito užmigti sudėtinga? Pabandysime paaiškinti kas yra tikrasis komfortas čiužinyje.

KOMFORTAS

Kai Jūs miegate, Jūsų kūnas dirba, taip pat dirba ir čiužinys. Aukšto elastingumo pakankamai minkšta medžiaga čiužinyje turi sugebėti adaptuotis prie kūno ir pozicijos pokyčių. Jūsų stuburas yra teisingai palaikomas visose miego pozose. Spaudimas į raumenis čiužinio paviršiuje yra visur tolygiai minimalus. Jūsų kūnas sugeba perduoti kraują ir reikiamas maistines medžiagas į visus audinius, ir kraujagyslių ląsteles su minimaliu energijos suvartojimu. Gera oro cirkuliacija čiužinyje padeda palaikyti malonią temperatūrą visų sezonų metu. Minimalus dulkių kiekis čiužinyje leis Jums laisvai kvėpuoti poilsio metu ir nosis bus švari. Kiekvieną rytą Jūs pabundate atsipalaidavęs ir atsinaujinęs naujai energingai dienai.

KAIP PAŽINTI NETINKAMĄ ČIUŽINĮ?

Dažnas vartymasis naktį (kas 10-20 min.) reiškia, kad Jūsų čiužinys yra per kietas arba visiškai susidėvėjęs, nes greitai pradeda tirpti rankos ir kojos. Taip pat per kietas čiužinys yra pagrindinė priežastis atsirasti blogam įpročiui miegoti ant pilvo. Miegas ant pilvo ne tik blogina kraujotaką, virškinimą ir kvėpavimą, bet ir labai efektyviai gadina stuburo laikyseną.

Jeigu naktį dažnai vėdinatės nusiklojus, prakaituojate, tai irgi gali būti čiužinio problema. Kuo geresnė oro cirkuliacija čiužinyje, pagrinde priklausoma nuo gausios ir efektyvios perforacijos ir atviros struktūros medžiagos, tuo mažiau turėsite problemų su naktiniu prakaitavimu ar šalimu.